1ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΟΣ

Στην Καβάλα έγινε το Σ/Κ 07,08 Μάι 2016, το 1ο ανοικτό πρωτάθλημα Βορ. Ελλάδος, βετεράνων και ανεξαρτήτων αθλητών. Συμμετείχανε συνολικά 80 αθλητές απ΄όλη την Βορ. Ελλάδα. Η διοργάνωση ήταν άψογη απ΄όλες τις απόψεις και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές. Την Φλώρινα εκπροσώπησαν δύο αθλητές, ο Αλέξανδρος Σκλιας και ο Νικόλαος Δούης, οι οποίοι αγωνίστηκαν και στο διπλό. Στο απλό (κατηγορία 40-49) ο Δούης έφθασε στον τελικό, όπου κατέλαβε την 2η θέση και ο Σκλιας, αποκλείστηκε στα νοκ-άουτ, αφού ατύχησε στην κλήρωση, πέφτοντας στον πρωταθλητή της κατηγορίας. Στο διπλό, στην κατηγορία βετεράνων ανεξαρτήτου ηλικίας, το ζευγάρι Σκλιας-Δούης κατέλαβαν την 3η θέση.