Πανελλήνια Κύπελλα Νέων και U 21

Το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου 2016, στο Ολυμπιακό Κέντρο Πάλης στα Α. Λιόσια Αττικής, έγιναν τα κύπελλα Καράτε Ελλάδος στις κατηγορίες Νέων και U21. Το παρών έδωσαν και οι αθλητές του Συλλόγου ΑΣ “ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΝ” ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Σιώκης Λουκάς στην κατηγορία των Νέων, ο οποίος στην πολυπληθέστερη κατηγορία και μετά από δυνατούς αγώνες στα kata πέρασε στον τελικό όπου και έχασε με 2 – 1 σημαίες και πήρε το Ασημένιο μετάλλιο. Στην κατηγορία U21 kumite και -55kgr έχασε στον ημιτελικό με 3 – 2 και στην διαδικασία των repassage κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.Την αποστολή του Συλλόγου συνόδευσε ο προπονητής sensei Κορομπίλης Γιώργος. Κορομπίλης Γεώργιος (προπονητής): Συγχαρητήρια στα παιδιά. Οι αγώνες ήταν πολύ δυνατοί και το επίπεδο των αθλητών πολύ υψηλό. Τα παιδιά μας αγωνίστηκαν με ψυχή και κατάφεραν μέσα από σκληρούς αγώνε να είναι στην ellit του Ελληνικού Καράτε. Δεν υπάρχουν λόγια να χαρακτηρίσεις αυτά τα παιδιά, προπονούνται σκληρά με πείσμα υπομονή και επιμονή και θα το ξαναπώ χωρίς ίχνος έπαρσης είναι πραγματικά ΑΞΙΟΙ πρεσβευτές της Πόλης μας. Και πάλι συγχαρητήρια.